fbpx
Digital Marketing Przeczytaj w 3 min. 25 maja 2023

Marketing SMS – najważniejsze informacje, zalety, możliwości.

W dzisiejszych czasach działania marketingowe mają ogromne przełożenie na sukces danego biznesu oraz zwiększenie rozpoznawalności marki wśród potencjalnych odbiorców. Oprócz technik uwzględniających media społecznościowe i szeroko pojęty internet, warto też wykorzystać marketing SMS. To forma krótkich wiadomości tekstowych, które są rozsyłane do subskrybentów w ramach reklamy firmy.

Co to jest SMS marketing?

Zgodnie z definicją SMS marketing to działania reklamowe, które docierają do potencjalnych klientów pod postacią wiadomości z tekstem. Taka forma przekazywania informacji przybiera dwie formy:

 • Jednorazowa kampania marketingu SMS – w tym przypadku wiadomości są wysyłane masowo do odbiorców z zebranej bazy kontaktów.
 • Cykliczne kampanie SMS – to wiadomości wysyłane regularnie do potencjalnych odbiorców, np. w ramach subskrypcji kanału. W ten sposób firmy mogą informować klientów o aktywnych zniżkach, promocjach oraz nowych usługach i produktach.

Pierwsza forma marketingu SMS pozwala na pozyskanie nowych klientów, natomiast druga umożliwia wypracowanie długofalowych relacji poprzez cykliczne przekazywanie kluczowych informacji na temat ewentualnej współpracy.

Dlaczego warto wykorzystać marketing SMS?

Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto zdecydować się na marketing SMS. Kilka z nich przedstawiamy poniżej.

 1. Szybkość działania – w ramach tekstowych wiadomości wysyłanych na telefony komórkowe można w krótkim czasie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
 2. Wysoki poziom skuteczności.
 3. Komunikacja bezpośrednia z potencjalnym klientem – to poprawia relacje i zwiększa szansę na odczytanie komunikatu przez odbiorcę.
 4. Dowolna możliwość personalizacji wiadomości pod użytkownika – można uwzględnić płeć, wiek, status społeczny, a nawet miejsce zamieszkania.
 5. Niewielkie koszty kampanii reklamowych – wysyłanie wiadomości SMS to najczęściej koszt nieprzekraczający 1,00 zł za pojedynczą wiadomość, a więc naprawdę niewiele. Ostateczna cena jest uzależniona od firmy, która zajmuje się realizacją kampanii SMS.
 6. Wiele możliwości komunikacji: w ramach marketingu SMS można wysyłać informacje o promocjach, rabatach, nowych produktach/usługach, a także życzenia, np. na urodziny do poszczególnych klientów.

Powodów, dla których warto wdrożyć marketing SMS w swojej firmie, jest znacznie więcej. To dobry sposób, aby zwiększyć ruch na stronie internetowej, pozyskać nowych kontrahentów, a także utrzymać tych obecnych.

Gdzie sprawdza się marketing SMS?

Kampanie SMS są przydatne zarówno dla nowo powstających firm, jak i tych, które działają na rynku już od wielu lat. Można powiedzieć, że to szybka, ceniona przez odbiorców metoda komunikacji na linii klient-firma. Branże, w których marketing SMS znajduje szerokie zastosowanie to:

 • E-Commerce i sklepy internetowe.
 • Finanse i bankowość.
 • Gastronomia.
 • Instytucje publiczne.
 • Salony samochodowe.
 • Organizacje pozarządowe.
 • Biura podróży.
 • Ubezpieczenia i windykacja.
 • Służba zdrowia.

To tylko przykłady branż, w których marketing SMS sprawdza się wręcz idealnie. To dobry sposób na rozsyłanie kluczowych informacji, poprawę relacji z klientami, zbieranie informacji zwrotnych, np. w formie ankiet. Komunikacja SMS sprawdzi się także w obiektach usługowych i hotelowych w celu informowania klientów o dokonanej rezerwacji lub nowych promocjach, z których warto skorzystać.

Jeżeli chcesz przeprowadzić kampanie reklamową z użyciem SMS. Zapraszamy do kontaktu!

Zespół TwoGecko