fbpx
Digital Marketing Przeczytaj w 3 min. 5 września 2023

5 wskazówek jak dobrze zaprojektować Landing Page?

Projektowanie Landing Page to nie lada wyzwanie, nawet dla zaprawionego w bojach web dewelopera. W dzisiejszych czasach strona typu Landing Page powinna być przede wszystkim czytelna, funkcjonalna oraz dopasowana do potrzeb użytkownika. Celem stworzenia takiej witryny jest przyciągnięcie uwagi potencjalnego odbiorcy i uzyskanie jak największego współczynnika konwersji. Zatem jak budować Landing Page, aby strona działała efektywnie i umożliwiała realizację założonych celów marketingowych? Sprawdź!

Tworzenie Landing Page – trzy proste zasady

W trakcie tworzenia stron typu Landing Page liczą się trzy proste zagadnienia. To przede wszystkim content, czyli treść na stronie, przejrzysty design oraz aspekty technologiczne, które usprawniają działanie strony.

Teksty zastosowane na Landing Page powinny być odpowiednio stworzone pod kątem fraz kluczowych, aby zmaksymalizować efekty pozycjonowania serwisu. Dodatkowo warto zadbać o częste używanie CTA (Call to Action), aby zachęcić użytkownika do interakcji.

Design również ma spore znaczenie, gdyż wywołuje u odbiorcy określone emocje. Co ciekawe, osoby odwiedzające strony typu Landing Page w ciągu kilku sekund podejmują decyzję o pozostaniu na niej lub wyjściu. Jeśli design jest przejrzysty, szanse na uzyskanie wysokiego współczynnika konwersji są znacznie większe.

Ostatni parametr, który trzeba wziąć pod uwagę na etapie budowania Landing Page to technologia zastosowana na stronie. Im lepiej będzie zoptymalizowana grafika, przyciski interaktywne oraz przejścia między blokami treści, tym większe szanse na uzyskanie wysokich pozycji serwisu w Google.

5 aspektów prawidłowego projektowania landing page – o czym trzeba wiedzieć?

Chcesz dowiedzieć się więcej o projektowaniu stron typu Landing Page tak, aby ich wdrożenie umożliwiało zrealizowanie określonych celów biznesowych?
W takim razie warto poznać kilka zasad projektowania Landing Page. Poniżej przedstawiamy najważniejsze, które rzutują bezpośrednio na konwersję na stronie oraz możliwości rozwoju serwisu w przyszłości.

1. Jasno określ cele i funkcje strony.

Pierwszy krok to planowanie. Ustalenie grupy odbiorców, do których kierujesz tworzony Landing Page to podstawa. Warto też ustalić, jakie zagadnienia CTA zostaną poruszone na stronie. Mowa tu przede wszystkim o zachęcaniu do zakupu, zapisaniu się do newslettera czy nawet wypełnieniu formularza kontaktowego. Po ustaleniu celu tworzonego Landing Page’a będziesz w stanie stworzyć funkcjonalną stronę i zmaksymalizujesz efekty jej działania.

2. Zadbaj o funkcjonalność i przejrzysty design.

Landing Page to strona, która trafia bezpośrednio do użytkownika. Warto zadbać więc o to, aby pasek nawigacji, bloki tekstu, CTA oraz multimedialne elementy w serwisie nie były przytłaczające. Landing Page nie może mieć rozpraszającego charakteru. Powinien skupiać się na promocji produktu lub usługi i trafiać bezpośrednio do potrzeb wcześniej ustalonej grupy docelowej.

3. Tytuł strony i content – nie ilość, a jakość.

Wbrew pozorom treści na stronie typu Landing Page odgrywają kluczową rolę. Nie chodzi tu jednak do duże bloki tekstu, które są wyłącznie nasycone frazami kluczowymi. Jasne, pozycjonowanie SEO jest ważne, ale na stronach Landing Page przekaz w treści należy kierować bezpośrednio do użytkownika. Pisz językiem korzyści, wymieniaj pozytywy wynikające ze współpracy i stosuj CTA tak często, jak tylko to możliwe.

4. Call to Action – podstawa każdego Landing Page.

Warto zapamiętać, że podstawą dla każdej strony typu Landing Page są wezwania CTA. Możesz umieścić je w dowolnej sekcji na stronie, a nawet pod każdym blokiem tekstu. To dobry sposób, aby zachęcić użytkownika do interakcji. Przykładowo: wymieniasz korzyści wynikające ze skorzystania z produktu lub usługi, a następnie umieszczasz przycisk CTA. Użytkownik prawdopodobnie tylko szybko zeskanuje treść, a jeśli cokolwiek go zainteresuje – wtedy kliknie przycisk CTA i zostanie przeniesiony, np. do formularza kontaktowego.

5. Zadbaj o bezpieczeństwo na stronie.

Ważne jest wdrożenie zabezpieczenia SSL, a także zoptymalizowanie czasu ładowania strony Landing Page. To szczególnie ważne, jeśli w serwisie znajdują się formularze, przez które użytkownicy przekazują swoje dane osobowe. Im bezpieczniejsza witryna, tym większa szansa, że potencjalny użytkownik zdecyduje się nawiązać kontakt, który zaowocuje nowym projektem.

Projektowanie Landing Page – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?

Zapamiętaj jedną, prostą zasadę budowania stron internetowych typu Landing Page. Jeśli nie masz doświadczenia i nie znasz wszystkich zasad budowania efektywnych stron internetowych, koniecznie skorzystaj ze wsparcia specjalistów. W przeciwnym razie Twój Landing Page nie będzie skuteczny, a Ty niepotrzebnie poświęcisz czas i środki na zbudowanie strony internetowej. Podejmując się realizacji na własną rękę, koniecznie skorzystaj z powyższych wskazówek, a Twój Landing Page prawdopodobnie będzie osiągać zamierzone cele biznesowe.

Jeżeli szukasz doradztwa w przygotowaniu skutecznego Landing Page zachęcamy do kontaktu.

Zespół TwoGecko